Pridat.eu logo_fb.png tw_logo.png

Overlock a diferenciál

25. září 2009 v 13:23 |  Overlocky 2009
Overlocky mají mnoho různých zařízení, které pomáhají vylepšovat celkový výkon, který overlocky podávají, a zároveň přispívají k vyšší kvalitě výrobků. Dnes budeme věnovat pozornost tomu, proč overlocky mají diferenciál a k čemu je diferenciál dobrý.


Diferenciál představuje jednu z velmi důležitých funkcí, které overlocky mají. Úkolem diferenciálu pro overlock je zajistit požadovaný rovnoměrný posun látky. Posun musí diferenciál provést tak, aby nedošlo k načechrání a zvlnění látky a přitom bylo zajištěno efektivní přišití materiálu. Provádíte-li úpravu nastavení diferenciálu, vždy postupujte podle návodu pro příslušný overlock. U různých overlocků mohou být v jejich obsluze často i nemalé rozdíly.

Diferenciál může vedle zajištění efektivního přišití materiálu také sloužit k roztažení materiálu. Dále je možné diferenciál uplatnit při šití pružných materiálů.

Některé overlocky diferenciál nemají, a proto některé (zejména pružné) materiály mohou být při šití zvlněné. S takovými overlocky potom dokáží pracovat především zručné a zkušené švadleny. Pokud nemáte velkou praxi s šitím na overlocích, raději si vyberte overlock, který diferenciál má.

Overlockem s diferenciálem, který usnadňuje práci a díky jednoduchému nastavení je vhodný jak pro začínající tak i pro pokročilé uživatele, je overlock Lucznik 720 D-4.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama