Domácí overlocky

2. října 2009 v 12:49 |  Overlocky 2009
Jak je napsáno v článku Overlock a jeho vznik, byly overlocky původně určeny pro práci v textilním průmyslu, tedy v továrnách. Dnes však overlocky jsou k vidění běžně nejen v krečovských salónech a dílnách, ale též v domácnosti. Overlock se však v domácnosti objevil až dlouho po vynalezení továrního overlocku.Zlomovým rokem byl rok 1964, kdy několik japonských manažerů a inženýrů dospělo k závěru, že vyrobit menší a lehčí overlock je možné. Zamýšlený overlock měl být výrazně menší a lehčí, než byly běžné tovární overlocky. Skupinka požádala o schválení vlastního záměru, avšak ten nebyl schválen a byl odmítnut. Jelikož skupinka byla velmi silně touto myšlenkou zaujatá, rozhodli se daní manažeři a inženýři osamostatnit. Založili si tedy vlastní společnost, jejímž úkolem bylo menší a lehčí overlocky vyrábět. Tyto overlocky byly určeny pro použití v domácnosti, a nesly označení "Baby Lock". Takto se na trhu objevila naprostá novinka.

Domácí overlocky potkal obrovský rozvoj, a konkrétně overlock Baby Lock je dnes rozšířený prakticky po celém světě. Baby Lock je založený na podobném principu jako tovární overlocky, avšak některé rozdíly najít lze. Například domácí overlocky šijí běžně rychlostí až 1500 stehů za minutu, kdežto tovární overlocky ušijí až 9500 stehů za minutu. Dále průmyslové overlocky šijí jen jeden druh stehu, zatímco domácí overlocky zpravidla ušijí druhů stehů více. Domácí overlocky vychází vstríc požadavkům uživatelů.

O užitečnosti a přínosu overlocku nepochybuje nikdo z těch, kdo ho běžně používají, neboť práce, kterou domácí overlocky zastanou, domácím švadlenkám ušetří mnoho dříny a času.

Šijete-li rádi, můžete využít nabídky internetového obchodu Ráj-šití.cz, kde v kategorii Overlocky naleznete domácí overlocky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama