Robotické vysavače

11. března 2010 v 12:27 |  Robotické vysavače

Na nově spuštěném internetovém obchodě OK produkt.cz prodáváme výborné pomocníky do domácnosti - robotické vysavače. Robotické vysavače dokáží samy uklidit podlahy v domácnosti. Robotický vysavač vysaje různé nečistoty z podlahy, sám se vyhne překážkám a je automaticky zabezpečen proti pádu ze schodů. Takový robotický vysavač šetří váš čas, energii i záda.


Robotické vysavače se samy orientují


Robotické vysavače se samy pohybují v prostoru. Buď se řídí vlastním pohybovým módem, nebo využívá vlastní robotické funkce zabezpečující pohyb po prostoru a rozpoznání více znečištěných míst, která je zapotřebí důkladněji uklidit. Robotický vysavač projede celý prostor určený k uklízení a všechny nečistoty vysaje. Je dobře vybaven pro překonávání překážek typu rozhraní různých druhů podlah, např. okraj koberce. Mezi různými typy podlah dokáže robotický vysavač velmi dobře přejet.

Robotické vysavače a překážky


Robotické vysavače rovněž nemají problém s různými nepřekonatelnými překážkami, jako je nábytek či schody. Proti pádu schodům jsou zpravidla robotické vysavače vybaveny systémem senzorů, které schody zpozorují a nasměrují vysavač tak, aby se schodům vyhnul. Podobně funguje robotický vysavač i v případě nábytku. Za pomoci jednoduchého zařízení robotický vysavač nábytek objede, některé druhy robotických vysavačů tento úkol zvládnou bez fyzického kontaktu s nábytkem. Stojí-li nábytek na nohách, robotický vysavač ho bez problémů podjede, jelikož je malý a speciálně zkonstruovaný pro tento účel.

Robotický vysavač si sám dobije baterky


Robotický vysavač je poháněn akumulátorem, který se automaticky dobíjí po jeho vybití. Pro dobíjení baterií mají některé robotické vysavače speciální dokovací stanici, kterou robotický vysavač v případě potřeby sám vyhledá, najede do ní, doplní energii a po doplnění energie pokračuje v úklidu.

Kde zjistíte více?

Chcete-li o robotických vysavačích vědet více, navštivte stránku Robotické vysavače, kde si můžete přečíst mnoho podrobných informací o různých typech robotických vysavačů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama