Domácí šicí stroje - jak vybrat správný šicí stroj

11. května 2010 v 11:01 |  Šicí stroje 2010
Domácí šicí stroje vznikly modifikací, kterou prošly průmyslové šicí stroje využívané ve velkých textilních továrnách. Tyto šicí stroje byly následně adaptovány na domácí podmínky. Jak napovídá název, domácí šicí stroje jsou využívány v domácnosti, avšak existuje mnoho jejich různých variant.Některé domácí šicí stroje jsou manuální, což znamená, že tyto šicí stroje nelze ovládat za pomoci panelů, tlačítek a otočných voličů, které umožňují rychlé a pohodlné domácí šití. Moderní šicí stroje pro domácnost jsou běžné doplněné o funkce řízené počítačově a často též mají mnoho rozdílných vzorů, které lze využít při domácím šití.

Domácí šicí stroje a komerční šicí stroje


Domácí šicí stroje jsou úplně jiné než průmyslové nebo komerční šicí stroje. Tyto šicí stroje jsou dnes jednoznačně mnohem větší, což může být způsobeno i tím, že jsou určeny pro šití mnohem tlustších materiálů a v provozu jsou téměř neustále. Aby komerční šicí stroje dokázaly splňovat náročné požadavky, musí být robustní a těžší. Takové šicí stroje je velmi náročné kamkoliv přenášet nebo s nimi cestovat do kurzů šití.

Šicí stroje pro domácí šití jsou naproti tomu spíše "příruční". Nemusí to být přímo malé šicí stroje, ačkoliv je lze pořídit jako přenosné šicí stroje. Tyto šicí stroje je možné relativně snadno přenášet z místa namísto.


Populární domácí šicí stroje


Šicí stroj můžete vybrat z nespočetného množství modelů, které se na trhu objevují. Většina z nich je vyráběna značkami s vynikající pověstí, jako jsou Lucznik, Bernina, Janome nebo Singer, které existují již několik desítek let. Vybrat si z tohoto obrovského množství jeden konkrétní šicí stroj, to může být skutečný problém. Je dokonce možné, že ze šíře nabídky na šicí stroje budete natolik zaskočeni, že strávíte opravdu hodně času vybíráním a hledáním toho jednoho správného šicího stroje. Abychom vám pomohli, přečtěte si o těchto dvou šicích strojích:

Šicí stroj Bernina Bernette E 82 e


Šicí stroj Bernina Bernette E 82 e je hybridní šicí stroj - tento šicí stroj je elektronicky ovládaný s pohonem mechanických převodů. Šicí stroje Bernette E 82e představuje ve své kategorii špičkový model. Šicí stroj je vybaven jednou z nejrozsáhlejších nabídek stehů a funkcí (28 programů včetně užitkových, dekorativních a quiltovacích stehů), což z tohoto šicího stroje dělá vynikajícího partnera pro realizaci domácího šití náročného na zpracování.

Šicí stroj je vybaven jednosměrným motorem s vysokou průrazností a možností elektronické regulace rychlosti motoru (tzv. ruční plyn), díky které je zabezpečen vysoký průpich a rovnoměrný chod. Tento šicí stroj nepostrádá ani volné rameno či horizontální rotační chapač. Jelikož se šicí stroje Bernina Bernette E 82 e dají dobře uskladnit, může vás váš šicí stroj Bernette E 82 e doprovázet na kurzech šití či na cestách.

Více informací naleznete na stránce Šicí stroj Bernina Bernette E 82 e.

Šicí stroj Lucznik 2016 Lidia


Šicí stroj Lucznik 2016 Lidia patří mezi víceúčelové šicí stroje, které jsou určeny pro domácí šití. Šicí stroj má vybavení, které z něho činí skutečného specialistu na domácí šití. Díky kvalitnímu technickému zpracování může šít nejrůznější materiály od lehkých typu tyl či šifónové krajky až po středně těžké, mezi které patří tenký štruks, plátno, a další.

Šicí stroj má velké množství stehů a ve spojení s dalšími funkcemi se z něj stává skutečně obratný průvodce světem šití. Mezi jeho 24 programů patří 20 druhů stehů (slepý steh, overlockové stehy, elastický steh, dekorativní stehy, a další), funkce zpětného šití, přišívání knoflíků nebo 4-krokové obšívání knoflíkové dírky. Ani tento šicí stroj nepostrádá volné rameno a má kyvný CB chapač. Šicí stroj je dodáván s bohatým příslušenstvím a lze k němu dokoupit další rozsáhlé příslušenství včetně mnoha druhů šicích patek.

Šicí stroje Lucznik jsou naprosto jedinečné jedním základním rysem: jejich šicí mechanismus je sestaven z kovových součástek, díky čemuž se šicí stroje Lucznik vyznačují dlouhou životností. Šicí stroj Lucznik 2016 Lidia není výjimkou a rovněž má šicí mechanismus sestavený z kovových součástek.

Podrobnější informace naleznete na stránce Šicí stroj Lucznik 2016 Lidia.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama