Dříve než vyzkoušíte vyšívací stroj

20. srpna 2010 v 11:13 |  Šicí stroje 2010
Vyšívací stroj je speciální šicí stroj, který slouží pro vyšívání pěkných a tematických detailů prakticky ke všemu, co lze šít. Vyšívací stroj lze pořídit za částku od 14000 Kč až do 200 000 Kč, které můžete za domácí vyšívací stroj utratit. Záleží na tom, jaké potřebujete funkce, k čemu budete vyšívací stroj používat a jaký máte rozpočet pro nákup vyšívacího stroje.


Vyšívací stroj, který si vyberete, by měl také odpovídat vedle zmíněných věcí softwaru, který k němu dokoupíte, a velikosti nášivek, s nimiž budete pracovat.

Vyšívací stroje - jaké jsou jejich druhy


Pro domácí účely slouží vyšívací stroje, které můžeme rozdělit do dvou základních druhů. První skupina zahrnuje vyšívací stroje určené pouze pro vyšívání. Takový vyšívací stroj nelze používat jako běžný šicí stroj, protože nabízí pouze vyšívací funkce. Dále jsou vyšívací stroje, které lze vedle vyšívání používat i jako běžné šicí stroje. Tyto stroje se běžně označují jako šicí a vyšívací stroje. Tyto vyšívací stroje mají obvykle odstranitelné nášivkové jednotky, a tak mohou splňovat různé šicí a vyšívací potřeby.

Jak si vybrat vyšívací stroj


Vybíráte-li si vyšívací stroj, obraťte se přímo na konkrétního prodejce, který vám dokáže poradit. Na internetovém obchodě Ráj-šití.cz vám velmi rádi poradíme s výběrem vyšívacího stroje, který pokryje vaše potřeby. Než si vyberete a pořídíte konkrétní vyšívací stroj, je vždy dobré, když budete vědět, co od něho očekáváte a k čemu ho budete používat. Máte-li alespoň přibližnou představu, jaké požadavky by měl váš vyšívací stroj splňovat, přibližujete se velmi výrazně koupit takového vyšívacího stroje, se kterým bude skutečně spokojeni.

Vyšívací stroje se od běžných šicích strojů liší několika podstatnými rysy. Na první pohled je vidět výrazně větší šicí stolek, bez kterého se vyšívací stroj neobejde. Na vyšívacím stolku je umístěný vyšívací rámeček, který udržuje látku stabilizovanou a těsnou. Látka musí zůstat ve stejné pozici v době, kdy vyšívací stroj vyšívá nášivky. Dojde-li k nežádoucímu pohybu látky, výšivka nebude vyšita přesně, a tyto chyby se podepíšou i na výsledném vzhledu výšivky.

S naší nabídkou na vyšívací stroje a šicí a vyšívací stroje se můžete seznámit v rubrikách Vyšívací stroje a Šicí a vyšívací stroje na internetovém obchodě Ráj-šití.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama