Šicí stroje Husqvarna

13. února 2012 v 11:42 | Michaela |  Šicí stroje 2012
Husqvarna, to je tradiční švédská značka, kterou všichni známe, jako prestižního výrobce motorových pil a další zahradní techniky. Málokdo však ví, že historicky je Husqvarna velmi významným výrobcem šicích strojů.Historie
Značka Husqvarna má velmi dlouhou historii, kterou můžeme datovat již od roku 1689, kdy byla založena jako královská "zbrojovka". Čas plynul a zakázek na nové pušky začalo ubívat, proto roku 1870 byla společnost nucena změnit objekt výroby. Roku 1872 byla zahájena výroba prvního modelu šicího stroje. Trvalo dlouhých 10 let, než se podařilo sestrojit šicí stroj, který šije opravdu rovné stehy v linii. Model nesl název Freja a prodalo se ho velké množství. V různých obměnách se prodával až do roku 1925. Roku 1903 byla zavedena oscilační cívka a vznikl tak "šicí stroj pro rodiny s dětmi a řemeslníky". Tento stroj byl na trhu více než 50 let. První elektrický šicí stroj byl představen roku 1934. Entl pak lidé mohli šít na šicích strojích Husqvarna až po roce 1947, kdy byl zaveden i pojem volné rameno.


Modely
Šicí stroj Husqvarna Viking Huskystar E10 je spolehlivý a solidní šicí stroj, který dobře poslouží při základním šití. Šicí stroj má 19 šicích programů a 50 praktických stehových funkcí, kyvný CB chapač, 4-krokovou knoflíkovou dírku, regulaci délky stehu a regulaci přítlaku patky. Šicí stroj Husqvarna Huskystar E10 má jednoduché ovládání a je dodáván s bohatým příslušenstvím. Šicí stroj Husqvarna Viking Huskystar E 10 šije základní, ozdobné a pružné stehy.


Šicí stroj Husqvarna Viking Huskystar E 20 je spolehlivý a solidní šicí stroj, který dobře poslouží i začátečníkům. Šicí stroj má 70 praktických stehových funkcí, kyvný CB chapač, plněautomatické šití knoflíkové dírky v jediném kroku, regulaci délky stehu, šířky stehu a regulaci přítlaku patky. Šicí stroj Husqvarna Huskystar E20 má jednoduché ovládání a je dodáván s bohatým příslušenstvím. Šicí stroj Husqvarna Viking Huskystar E 20 šije základní, overlockové, ozdobné a pružné stehy. Tento šicí stroj má kvalitní švédskou konstrukci.


Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 116 je domácí mechanický šicí stroj s užitečnými funkcemi. Šicí stroj Husqvarna Viking emerald 116 má 60 stehových funkcí a 16 stehů, regulaci délky a šířky stehu a nastavitelný přítlak patky. Šicí stroj dále umožňuje snadnou výměnu přítlačných patek na nacvaknutí, má horizontální rotační chapač, vestavěný navlékač nitě, automatickou knoflíkovou dírku v jediném kroku a ořez nitě. Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 116 je dodáván s bohatým příslušenstvím.


Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 118 je kvalitní domácí šicí stroj. Šicí stroj Husqvarna Viking Emerald 118 má elektroniku, která zajišťuje trvale nejvyšší výkon stroje při průniku jehly látkou. Šicí stroj má plynulé ovládání maximální rychlosti šití, umožňuje volbu polohy jehly při zastavení stroje. Šicí stroj má dále 70 stehových funkcí, 18 stehů, horizontální rotační chapač, ořez nitě, automatickou knoflíkovou dírku (v jednom kroku), nastavitelný přítlak patky, snadnou výměnu patek nacvakáváním, a další funkce.


Více informací
Šicí stroje Husqvarna Viking prodává internetový obchod Ráj-šití.cz, šicí stroje naleznete v kategorii Šicí stroje Husqvarna, overlocky pak v kategorii overlocky Husqvarna. Pokud si s výběrem vhodného šicího stroje nejste jisti, Ráj šití.cz nabízí nadstandardní služby v oblasti poradenství výběru vhodného šicího stroje. Doporučí vhodný šicí stroj pro Vaše potřeby šití.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama