Co je to coverlock?

23. března 2012 v 10:58 | Michaela |  Coverlocky
Ráda a často šijete vlastní výrobky a důmáte nad tím, jak a čím zakončit délku rukávů, nohavic či triček a ostatních úpletových materiálů? Chcete, aby vaše šité výrobky vypadaly profesionálně? Pak čtěte dále, možná máme řešení.Pro zakončování úpletových materiálů se používá coverlock. Co je to coverlock? Coverlock je speciální stroj, který šije prádlový nebo-li spodem krycí steh. Můžete se setkat i s označením coverlockový steh. Všechny tři názvy představují stejný typ stehu, který z vrchní strany vypadá jako dvě vodorovné čáry a z druhé uvidíte smyčky. Tento steh naleznete například na většině triček. Jedná se o steh dole kolem pasu nebo na konci rukávů či tepláků a používá se i jako ozdobný steh.


Na trhu jsou k dostání domácí coverlocky různých značek. Pro lepší představu přinášíme menší přehled.


Coverlock Janome Cover Pro 1000 CPX
Coverlock Janome Cover Pro 1000 CPX patří mezi nejprodávanější coverlocky. Jedná se o 4,3 i 2 nitný coverlock, který má 1,2 nebo 3 jehly. Tento coverlock se snadno navléká a obsahuje i pomocný panel zobrazující správné navlečení nití. Coverlock je vybaven nastavitelným napětím nití, regulací délky stehu od 1 do 4 mm a regulaci diferenciálního podávání 0,5 až 2,25. Janome Cover Pro 1000 CPX má také regulaci přítlaku patky a praktické volné rameno.


Coverlock Brother Cover Stitch M 2340 CV je 3 nebo 4-nitný coverlock značky Brother. Tento coverlock má diferenciální podávání a možnost regulace délky stehu a napětí nití. Coverlock Brother Cover Stitch M 2340 CV je mezi švadlenami oblíben a to nejen díky snadné obsluze.


S tímto coverlockem můžete šít i řetízkový steh. Coverlocky přehledně a s popisem naleznete v internetovém obchodě Ráj-šití.cz. Ráj-šití.cz nabízí šicí stroje, overlocky, coverlocky a příslušenství pro šicí stroje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama