Overlocky Elna

27. dubna 2012 v 13:07 | Michaela |  Overlocky 2012
Švýcarská značka Elna přináší na tuzemský trh nejen kvalitní šicí stroje, ale i overlocky a coverlocky. Overlocky Elna představují moderní stroje, které šijí overlockový steh a dodají výrobku profesionální vzhled. Elna je známá ve více než 60 zemích světa.Značka Elna představuje šicí stroje, overlocky a coverlocky. Vznikla už roku 1940, kdy začala nabízet svůj první model šicího stroje. Tento model se lišil hlavně v barevném provedení. Následovaly další úspěšné modely, které značku Elna uvedly do podvědomí lidí, hlavně díky nejnovějším inovacím např. cik cak steh. Zdárným příkladem úspěchu je i model Elna Lotus umístěný v Newyorském muzeu moderního umění (Museum of Modern Art). Elna dnes úzce spolupracuje se známou značkou pro šicí stroje Janome.


Co je to overlock? Overlock je stroj, který zvládá hned 3 kroky najednou. Látku obnitkuje, ořízne a začistí. K tomu, aby toto obnitkování bylo kvalitní je potřeba nejlépe dvě jehly a 3-4 nitě, takže žádný klasický domácí šicí stroj nemůže nahradit overlock. Overlock šije overlockové stehy a skvěle se hodí pro šití úpletů a dalších pružných materiálů.


Hlavními zástupci overlocků Elna jsou modely:
Overlock Elna 664
Overlock Elna 664 PRO navíc vybaven 2-nitným konvertorem
Overlock Elna 845 vybavený zařízením pro horní krycí steh, tedy overlock a coverlock v jednom.


Overlock Elna 664 je 3 a 4-nitný 2-jehlový overlock vybavený diferenciálním podáváním, nastavitelnou délkou a šířkou ořezu. Tento overlock je vhodný pro šití všech běžných materiálů od tenkých až po silnější materiály. Dalším modelem je overlock Elna 664 PRO, který se od předchozího modelu liší umístěným konvertorem pro 2-nitné šití.


Overlock Elna 845 je 2,3, 4 a 5-nitný overlock, který je navíc vybaven zařízením pro horní krycí steh. Tento overlock a coverlock v jednom má diferenciální transport, přehledný panel informující o zvoleném stehu, nastavitelnou délku stehu a šířku ořezu. Stroj má přehledné a barevné značení drah nití.


Více informací
Overlocky Elna naleznete v internetovém obchodě Ráj-šití.cz v kategorii overlocky -> overlocky Elna. Spolu se značkou Elna zde naleznete overlocky dalších značek např. šicí stroj V Ráj-šití.cz naleznete 16 různých značek pro šicí stroje!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama