Šicí stroje Necchi

15. dubna 2013 v 15:33 | Michaela |  Šicí stroje 2013
Znáte šicí stroje značky Necchi nebo Vám tato značka nic neříká? Necchi je ve světě velmi známou italskou značkou, vyrábějící šicí stroje již přibližně od roku 1925. Zakládá si na prvotřídní kvalitě materiálů i zpracování a originální vkusný design! I přes velmi zajímavou historii se do povědomí českého obyvatelstva tato značka příliš nedostala, což je velká škoda.Vše začalo mezi druhou a třetí světovou válkou kolem roku 1925, kdy ve městě Pávia v Itálii, představili první model šicího stroje pod značkou Necchi. Model si velmi rychle získal celou Itálii a oblíbený byl i ve světe. Šicí stroje Necchi byly v době největšího úspěchu považovány za luxus a mohli si je dovolit pouze bohatí lidé. Jak již bylo uvedeno výše, Necchi si již od začátků zakládá na prvotřídní kvalitě, moderních technologiích a designu inspirovaném krásou ženy.


Mezi nejvýznamnější modely v historii Necchi řadíme šicí stroj s názvem Supernova, model byl oblíbený tak, že mu dělala reklamu samotná Sofia Loren a to roku 1955.

Dalším významým modelem byl šicí stroj Mirrella. Navrhl ho pro Necchi roku 1957 Marcello Nizzoli a dodnes je tento šicí stroj umístěn v Muzeu moderního umění v New Yorku.


Dnes na tuzemském trhu nalezneme tři špičkové elektronické modely. Necchi 420, 422 a 424.
Stroje nabízí velké množství stehů i typů automatické knoflíkové dírky, grafický displej, volné rameno a další elektronické funkce. Model 424 je vybaven automatickým odstřihem nitě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama